Головна | Реєстрація | Вхід | RSSП`ятниця, 19.10.2018, 14:17

Миколаївська З О Ш І-ІІІ ступупенів

Меню сайту
Категорії розділу
Нарада при деректорі [32]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 47
Форма входу

Каталог статей

Головна » Статті » Документація школи » Нарада при деректорі

В С Т У П до плану роботи школи на 2007-2008 навчальний рік
В С Т У П
до плану роботи школи на 2007-2008 навчальний рік

  Педагогічний колектив загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів с.Миколаївське у 2006-2007 навчальному році працював над втіленням у життя законодавства про реформування і розвиток загальноосвітньої школи та практичною реалізацією основних положень Національної доктрини розвитку освіти України.

В основу діяльності ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Миколаївське покладено діючі законодавчі та освітні нормативні документи України.

Внутрішні нормативні документи, що регламентують діяльність закладу:

- правила внутрішнього трудового розпорядку, затверджені зборами трудового колективу у березні 2001 року.

Типові документи відповідають діючому законодавству, всім нормативним документам, що регламентують перебування учнів у закладі освіти, Конвенції ООН "Про права дитини".

  Продовжувалася робота над втіленням Концепції 12-річної середньої загальноосвітньої школи. Забезпечувалося право дітей 6-18 років на повну загальну середню освіту.

Педагогічний колектив спрямовує свою діяльність на реалізацію проблемних питань школи та міста.

Основними напрямками роботи школи є: вивчення історії рідного краю, ознайомлення учнів з культурною спадщиною українського народу, з народними традиціями, формування в учнів кращих якостей національного характеру, виховання громадянина України; використання сучасних інформаційних технологій в управлінській діяльності та навчально-виховному процесі загальноосвітньої школи.

У школі навчається 148учнів у 11-ти класах.

  6 учнів 11-х класів були нагороджені золотими медалями. 11 випускників 9-х класів закінчили школу із свідоцтвом з відзнакою.

  66 учнів закінчили навчальний рік із високим рівнем знань (9%), достатнім - 201 учень (27%), 104 учні - з початковим рівнем знань (14%). Якість знань - 36%.

  Із 87 випускників 11-х класів продовжують навчання, здобуваючи професійну підготовку: у навчальних закладах ІІІ-ІV рівня акредитації - 57 учнів, у навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації - 13 учнів, у ПТУ - 11 учнів, на курсах - 1 учень, не навчаються по хворобі - 2 учні, працюють - 2 учні.

  Із 92 випускників 9-х класів здобуватиме повну середню освіту в загальноосвітній школі - 45 учнів, у навчальних закладах І-ІІ рівня акредитації - 33 учні, у ПТУ - 12 учнів, у вечірній школі - 2 учнів. 

У школі приділяється увага поглибленому та профільному навчанню.

Для учнів 10-11 класів організовано профільне навчання:

11-В класи - технологічний напрям;

  Навчальна практика у 5-8-х класах проведена у відповідності до рекомендацій Міністерства освіти і науки України.

Документація школи (фіксація рівня навчальних досягнень учнів у класних журналах, особових справах) ведеться з дотриманням єдиного мовного режиму.

Систематично проводиться перевірка дотримання єдиного мовного режиму: стану ведення учнівських зошитів, щоденників.

Проведення та оцінювання практичних, лабораторних, самостійних робіт, проводяться згідно з навчальними програмами та оцінюються згідно з критеріями оцінювання навчальних досягнень учнів і враховується при тематичному оцінюванні.

Незадовільним у навчально-виховній роботі педагогічного колективу стало те, що Борхаленко Лілія з 1-В класу і Оводюк Дмитро з 2 класу (згідно з рішенням ПМПК) та Харкомич Лілія (циганської національності), учениця 5- класу, (згідно з рішенням педради школи) залишені на повторний курс навчання.
8 учнів захищали свої наукові роботи на міському, а три учні - на обласному конкурсі захисту науково-дослідницьких робіт МАН України, де Лозінський Микола, учень 11 кл., зайняв ІІІ місце.

За рейтинговою оцінкою відділу освіти Миколаївської районої ради за минулий навчальний рік школа зайняла ІІІ місце.


Кількість працівників, які працюють у закладі, 46 осіб. З них педагогічних працівників 28 осіб (2 чоловіків, 44 жінок). 

У школі проводиться щорічна атестація педагогічних кадрів відповідно плану роботи закладу.

Для проведення атестації педагогічних кадрів використовуються традиційні та інноваційні форми: творчий звіт на педагогічній раді; конкурс „Учитель року”; презентація творчої лабораторії; педагогічна виставка. У 2007 році атестовано 10 учителів: підтвердження вищої категорії - 9, встановлення вищої категорії - 1. 

Систематично і планомірно проводиться підвищення кваліфікації педагогічних кадрів. У 2006-2007 навчальному році 10 учителів пройшли курси підвищення кваліфікації при КОІПОПК.

У школі діють три методичні кабінети відповідно до вимог Положення, сплановано роботу з педагогічними кадрами. Усі педагогічні працівники залучені до науково-методичної роботи: МО учителів-словесників, МО класних керівників, МО учителів англійської мови, МО учителів початкових класів, ТГ учителів природничо-математичних дисциплін, ДГ учителів суспільно-природничих дисциплін, ДГ учителів трудового та оздоровчо-естетичного циклу, методична рада, школа молодого вчителя, міська школа вищої педагогічної майстерності керівників шкіл (Захлюпаний В.М.), міська творча група заступників директорів із НВР (Філіпчук В.І.), міська творча лабораторія початкових класів (Нікітіна В.В., Орнст О.М). Колесник Н.А., Нікітіна В.В., Орнст О.М., Кошова Т.М. є керівниками міських МО.

Учителі школи працюють у тісній співдружності з педагогічними колективами міста, беруть активну участь у роботі міських методоб’єднань, виступають з повідомленнями, діляться досвідом роботи.

Проводиться моніторинг діяльності структурних підрозділів науково-методичної роботи (адміністрації, вчителів, учнів) та рейтинг роботи вчителів школи.

У закладі приділяється увага інноваційній діяльності:

- використання комп’ютерних технологій в навчально-виховній та адміністративній діяльності;

- апробація електронних програмних засобів, випущених МОН України;

- розроблено електронний підручник із зарубіжної літератури для 5-6 класів (учитель Кошова Т.М.).

У школі працює аналітично-інформаційний центр з навчально-виховної та методичної роботи, де зібрано матеріали в формі діаграм, таблиць, схем, що аналізують роботу закладу за останні 10 років.

Педагогічний колектив займається видавничою діяльністю за результатами навчально-виховної, методичної та дослідно-експериментальної роботи (публікації у фахових журналах, видання навчально-методичної літератури та ін.) - у вигляді друкованої продукції, а також випускає свою газету „Шкільний дзвінок” для шкільного колективу та громадськості селища. Школа нагороджена дипломом МОН України за участь у Десятій Ювілейній міжнародній виставці навчальних закладів „Сучасна освіта в Україні - 2007”. На виставці було представлено 49 друкованих продукцій учителів школи. Найбільше матеріалів подали: Захлюпаний В.М., Колесник Н.А., Пархоменко Л.П., Філіпчук В.І. За участь у виставці КОІПОПК нагороджено срібною медаллю.  

У школі проводиться робота щодо комп’ютеризації закладу, впровадження нових інформаційних технологій у навчально-виховний процес та адміністративну діяльність. Школа - лабораторія інформаційних технологій КОІПОПК. Кількість комп’ютерів в школі - 30 шт. З 1 вересня 2004 року працює мультимедійний клас, обладнаний моніторами, інтерактивною дошкою, комп’ютером, мультимедійним проектором та програмним забезпеченням. З 1 вересня 2006 року обладнані комп’ютерами та демонстраційними моніторами кабінет математики, зарубіжної літератури.

Більшість програмного забезпечення ліцензоване. У школі є вихід у світові інформаційні мережі. Ефективно використовується можливість виходу в Інтернет: школа має власний сайт, електронну газету, обладнана радіолінія виходу в Інтернет.  

У школі проводиться робота щодо поповнення бібліотеки підручниками, художньою та методичною літературою. Розподіл та використання підручників проводиться пропорційно до кількості учнів у класах. Забезпеченість підручників в 2007-2008 навчальному році - 98%. Всі підручники, які використовуються, мають гриф МОН, застарілі підручники використовуються з депозиту за потребою. Підручники, які вийшли з використання та застарілі за змістом, списані.

Школа укомплектована програмно-методичним забезпеченням навчального процесу - на 80%. Навчальний план виконано, варіативна складова реалізована повністю. З усіх навчальних предметів є навчальні програми. Календарно-тематичне планування з навчальних предметів відповідає діючим програмам.

У закладі проведено підписку на серію періодичних видань „Шкільний світ”, фахових періодичних видань, збірник МОН України, інформаційно-методичний збірник КОІПОПК для забезпечення методичною літературою вчителів (посібники, збірники, рекомендації, фахові видання тощо), її відповідності сучасним вимогам. Навчально-методичні матеріали для учнів (підручники, посібники, додаткова література, робочі зошити, атласи, контурні карти, практикуми, аудіо-відео матеріали тощо), зміст яких відповідає нормативним документам, рекомендаціям Міністерства освіти і науки України закуповується за батьківські та спонсорські кошти.

Із 30 квітня 1999 року у школі діє дитячо-юнацька організація „Краяни”. У її складі три дитячих об’єднання: „Країна Барвінкова” - об’єднання учнів 1-4 кл., „Веселка” - об’єднання учнів 5-7 кл., „Джерело” - об’єднання учнів 8-11 кл.

Головний напрямок роботи дитячої організації - національно-патріотичне виховання, вивчення історії рідного краю, звичаїв свого народу; туристсько-краєзнавча робота. Юні барвінчата працюють за програмою „Сім криниць людяності”, крокуючи стежинами Країни Барвінкової, вони дізнаються про історію свого рідного селища, школи, походження власного роду, традиції, вчаться шанувати героїчне минуле свого народу, вчаться бути сильними, сміливими, спритними.  

Продовжується пошукова робота по вивченню історії рідної школи, селища Гостомель та народознавчих звичаїв і обрядів.

У школі працює історико-краєзнавчий музейний комплекс, який включає в себе музей історії школи, історії селища Гостомель, кімнату народознавства. У цьому році зібрані матеріали і подані управлінню освіти Київської обласної державної адміністрації на присвоєння звання „Зразковий музей” у навчальних закладах системи Міністерства освіти і науки України.

Проводиться систематична робота з органами охорони здоров’я щодо виявлення дітей з особливими потребами (щорічні медичні огляди), створюються умови для індивідуальних занять - 6 учнів, спец.групи з фізичного виховання - 2 (30 учнів).

Здійснюється соціальний захист дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, безпритульних дітей (матеріальна допомога щорічно - 200-300 грн. та забезпечення шкільною формою і навчальним приладдям).

Право дитини на вільне висловлення своєї думки та отримання інформації реалізується участю в органах самоврядування, виборних органах та в газеті „Шкільний дзвінок”.

У закладі створені: рада школи, батьківський комітет, профспілковий комітет, які функціонують у тісній співпраці з адміністрацією та педагогічним колективом школи. Формальним і недієвим є створення піклувальної ради.

Питання піклувальної ради частіше вирішує батьківський комітет школи. Систематично проводяться загальноосвітні та батьківські збори. Документація про роботу даних структур управління оформлена.

Педагогічний колектив співпрацює в тісному зв’язку з батьками. Раз на чверть проводяться класні батьківські збори з питань навчання, поведінки учнів, планування класних виховних заходів, господарських питань, пов’язаних з ремонтом та обладнанням класних приміщень, матеріального стану малозабезпечених родин, морального та матеріального стану неблагонадійних родин.

Засідання батьківського комітету школи проводяться щомісяця. Розглядаються питання навчання та поведінки учнів, схильних до правопорушень, з неблагонадійних родин, надання матеріальної допомоги малозабезпеченим та багатодітним сім’ям, дітям-сиротам, господарські питання школи.

Учителі та учні школи беруть активну участь у громадському житті селища. Депутатами селищної ради є Захлюпаний В.М., Пархоменко Л.П., Германчук Н.Я., Яременко Л.В.

У колективі діє система матеріального та морального заохочення обдарованих дітей та педагогічних працівників, які з ними працюють (у формі грошових премій та цінних подарунків), популяризується досягнення учнів та досвід вчителів-новаторів.

У школі створено оптимальні санітарно-гігієнічні умови для перебування учнів у закладі. Працюють внутрішні туалети (12 туалетів для учнів та 8 для вчителів, що відповідає нормам).

Працює теплиця, яка займається озелененням закладу та території.

Обсяг бюджетних фінансувань на утримання закладу достатній. Співвідношення бюджетних фінансувань до бюджетних пропозицій - 90%.

Адміністрація школи в тісному контакті із профкомом сприятимуть зростанню авторитету вчителя, престижності його предмета, покращення умов його роботи, матеріального стану, створюватимуть і підтримуватимуть в педколективі вимогливість, творчий мікроклімат, атмосферу чуйності і доброзичливості, сприятимуть дальшому втіленню в життя шкільного колективу демократичних засад, дбатимуть про перспективний розвиток школи, як опорний обласний навчальний заклад. 
Категорія: Нарада при деректорі | Додав: Gorsky (10.12.2010)
Переглядів: 844 | Рейтинг: 2.0/1
Всього коментарів: 0
Пошук
Міні-чат
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Copyright MyCorp © 2018
Конструктор сайтів - uCoz